- a labdarúgó utánpótlás nevelésre vonatkozó sportszakmai feladatok megvalósítása.
- a versenyzési lehetőség biztosítása a nyári időszakban.
- fair play szellemmének előnyben részesítése
- hagyomány teremtés, népszerűsítés
- szabadidő hasznos eltöltése, figyelem felkeltés az egészséges életmódra

Versenybe nevezhet:
A legfiatalabb játékos a mérkőzés napján betöltött 15. életév, valamint utánpótlás/ ifjúsági/ nevezéseket is várunk, ide a 2001.január 1. után született játékosok jelentkezhetnek.

7. A Kupa lebonyolítása

A meghívott csapatokat 2 darab 3 csapatos csoportba sorsoljuk. Csoporton belül minden csapat játszik a másikkal!

13:40 Eredmény Hirdetés

A lebonyolítás változtatásának jogát fent tartjuk, az a nevezők létszámától függően változhat!!!

8. Pontozás:

- Győzelem 3 pont, - büntetőrúgások 2 pont, - vereség 0 pont.

A csoportban a sorrend eldöntése pontazonosság esetén:

-1. gólkülönbség, - 2. egymás elleni eredmény, - 3. több rúgott gól, - 4. kevesebb kapott gól! (hármas holtverseny esetén a továbbjutást a 3 csapat közötti eredmén utáni mini tabella alapján döntjük el)

9. A rendezvény díjazása:
A díjakat az MLSZ Veszprém Megyei Igazgatósága biztosítja
Az 1-3. helyezettek kupát, érmet oklevelet
A további helyezettek oklevelet kapnak.

Különdíjak:
- legjobb kapus, - legjobb mezőnyjátékos.

10. játéktér:

Játékidő: 2 x 8 perc 2 perc szünettel.
Pálya: a mérkőzéseket 35-37 x 26-28 m-es játékterű, 40 cm mélységű megtisztított homokos, az illetékes labdarúgó szövetség által hitelesített szabadtéri pályán lehet játszani.
A játéktér: két térfélre van -osztva egy képzeletbeli felezővonallal (melyet piros zászló jelöl), - a kapuvonal és az azzal párhuzamos, tőle 9 méterre található képzeletbeli vonallal határolt terület a büntetőterület (sárga zászló jelöli), melynek közepe a büntető jel.
Kapu: 5,5 x 2,2 méteres kapu.
A labda kerülete, súlya: 68-70 cm kerületű, 400-440 g súlyú.
Csapatlétszám: minimum 5 fő (1 kapus szükséges),

Lábbeli használata nem megengedett

11. Felszerelés: A csapatok számozott mezt viseljenek.

12. Egyéb rendelkezések:

Mérkőzések időtartama: 2x8 perc. A játékvezető sárga és piros lapokat használhat, ha piros lapot felmutat, 2 perces kiállítást alkalmazhat. A kiállított játékos helyett, 2 perc után másik játékos bejöhet, de a kiállított játékos azon a mérkőzésen már nem szerepelhet. Végleg is állíthat egyből ki játékost, ez esetben a következő mérkőzésen a kiállított játékos nem szerepelhet. A Versenybizottság ettől szigorúbb ítéletet is hozhat! Fegyelmi jogkört a Versenybizottság gyakorolja a játékosok és csapatok fölött. Óvás a lejátszott mérkőzést követő 10 percen belül a Versenybizottságnál lehetséges. Óvási díj : 5.000 Ft, mely összeg előre fizetendő és vissza nem térítendő. A Versenybizottság határozatai ellen fellebbezésnek helye nincs! A mérkőzések jegyzőkönyvét 30 perccel a találkozó előtt ki kell tölteni a Versenybizottságnál. Játéklehetősége csak a mérkőzés kezdetekor megjelent és beírt játékosoknak van. Ha a kijelölt kezdési időpontig valamely csapat nem jelenik meg, vagy nincs meg a 4 + 1 létszám, öt perc várakozás után a 3 pont és 3 : 0 -ás gólkülönbség a vétlen csapat javára igazolható. A mérkőzések csak strandfoci labdával játszhatók, melyet a rendező biztosít!

Különbség még a felnőtt és az utánpótlás között, hogy a felnőtt meccsek ideje 2x12 perc, a kicsiké 2x8 perc.

A selejtezőkön és döntőn mindenki saját felelősségére vesz részt! Egységes számozott két mez garnitúráról minden csapat köteles gondoskodni. A Versenybizottság a versenykiírás mindennemű változásainak jogát fenntartja! Minden résztvevő , csapatok, játékosok kötelesek a selejtezőkön, döntőben sportszerű magatartást tanúsítani, amely a támogatók, nézők, helyiek jó véleményét szolgálják ! Súlyos fegyelmi vétséget elkövető játékosról a játékvezetők kötelesek jelentést beküldeni az MLSZ Veszprém Megyei Igazgatósága Fegyelmi Bizottságához, minden esetben. A nevezett játékosok elismerik, hogy egészségesek és saját felelősségük a szereplésük.

A Versenybizottság 3-fős tagjai a helyszínen kerülnek kiválasztásra

13. Egyéb:
A torna ideje alatt az öltözők , valamint a hozzá tartozó vizesblokkok használata biztosított,